Forum WrestlingPbf Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Psicosis Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Boogeyman1996
NowyDołączył: 06 Cze 2009
Posty: 85 Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Kutno

PostWysłany: Pią 9:17, 12 Cze 2009 Powrót do góry

Dionicio Castellanos Torres (ur. 19 maja 1971) to meksykański wrestler znany z występów jako Psychosis lub Psicosis. Castellanos obecnie występuje w Asistencia Asesoría y Administración. W przeszłości występował m.in. w World Wrestling Entertainment, World Championship Wrestling, Extreme Championship Wrestling, Consejo Mundial de Lucha Libre, Total Nonstop Action i Xtreme Pro Wrestling.

Jego pseudonim najczęściej zapisywany jest jako "Psychosis" (przede wszystkim w WCW), lecz poprawnym zapisem jest "Psicosis". ECW jest jedną z nielicznych amerykańskich promocji, w której wymawiano jego imię prawidłowo.

Psicosis był najkrócej panującym WCW Cruiserweight Championem. Posiadał on ten tytuł krócej niż godzinę.
Castellanos, trenowany przez swojego brata Fobię oraz Reya Misterio Sr. zadebiutował jako "El Salvaje" (miał wtedy pomalowaną twarz). Często tworzył tag team wraz ze swoim bratem. W marcu 1989 roku zadebiutował w AAA jako Psicosis, gdzie stoczył ważne feudy m.in. z El Hijo del Santo czy Reyem Mysterio (Joey Styles stwierdził, że Psicosis i Mysterio stoczyli w czasie swoich karier około 500 wspólnych pojedynków!). Feudował również z La Parką (w WCW obaj tworzyli team), Juventudem Guerrerą, a także z ojcem Juventuda - Fuerzą.

Psicosis pierwszy raz pokazał się amerykańskiej widowni na gali PPV - When Worlds Collide, gdzie on, Fuerza Guerrera, i Madonna's Boyfriend pokonali drużynę, którą reprezentowali Heavy Metal, Latin Lover i Rey Mysterio, Jr. W listopadzie 1995 stoczył także 3 świetne walki z Reyem Misterio Jr (ECW)
W 1996 roku podpisał kontrakt z WCW, przy okazji zmieniając imię na "Psychosis". Jego debiut na gali Nitro miał miejsce 8 lipca 1996 roku, gdzie podczas WCW's tour of Disney MGM Studios pokonał Eddiego Guerrero. W początkowych latach toczył walki głównie z innymi luchadore'ami, często pojawiając się na galach PPV. Wdał się feud z Último Dragónem, podczas którego początkowo pełnił rolę face'a. W późniejszym okresie Psychosis został zatrudniony przez byłego managera Ultimo Dragona - Sonny'ego Onoo, w wyniku czego przeszedł heelturn. W czasie trwania tego feudu, Psychosis ani razu nie był w stanie pokonać Ultimo. Później zaczął występować w teamie z La Parką, wszystko pod opieką Onoo. Po tym jak Onoo porzucił ich na rzecz Mortisa i Wratha, zespół zaczął się rozpadać. La Parka zaczął atakować Psychosisa po walkach. 19 kwietnia 1998 na Spring Stampede doszło do jego walki z La Parką, która zakończyła się wygraną Psychosisa.

W 1998 roku Psychosis dołączył do założonej przez Eddie'ego Guerrero grupy - Latino World Order (LWO). Grupa w całości złożona z meksykańskich wrestlerów, została rozwiązana przez Rica Flaira podczas WCW Monday Nitro z 11 stycznia. 19 kwietnia Psychosis pokonał Blitzkriega, Juventuda Guerrerę i Reya Mysterio, w wyniku czego zdobył swój pierwszy WCW World Cruiserweight Championship. Nie był to jednak długi reign, gdyż stracił tytuł na rzecz Mysterio już tydzień później.

Psychosis pierwotnie stracił maskę 26 sierpnia 1999 podczas trasy po Meksyku przegrywając z Reyem Mysterio. Jednak dopiero 27 września podczas Nitro oficjalnie stracił maskę przegrywając z Billy'm Kidmanem w meczu o stypulacji Hair vs Mask.

Okazyjnie Psychosis walczył w teamie z Juventudem Guerrerą. Krótko po tym Guerrera zdobył IWGP Junior Heavyweight Title lecz doznał kontuzji (w rzeczywistości Guerrera i Jerry Flynn zostali aresztowanie za jazdę pod wpływem alkoholu). W wyniku tego to właśnie Psychosis bronił tego tytułu w przegranej walce z Jushinem Ligerem (poprzedni mistrz). Jednakże ani zdobycie tytułu przez Juventuda, jak i bronienie go przez Psychosisa nie jest oficjalnie uznawane przez New Japan Pro Wrestling.

Krótko po stracie maski Psychosis zdobył swój drugi WCW Cruiserweight Title przejmując go po Lenny'm Lane'ie. Lane odgrywał gimmick krzykliwego homoseksualisty, jednak cały ten gimmick spowodował iż WCW popadło w tarapaty z GLAAD (organizacja broniąca praw homoseksualistów). W wyniku tej sytuacji, Lane został zdjęty z telewizji, zaś Psychosisowi przyznano pas. Komentatorzy WCW utrzymywali iż zdobył on ten pas podczas house show. Psychosis nie nacieszył się długo tytułem, gdyż stracił go już tego samego wieczora na rzecz Disco Inferno. Cała ta sytuacja nadała wrestlerowi łatkę zawodnika, który stracił dwa tytuły, których tak naprawdę nigdy nie wygrał.
Wiosną 2000 roku wrestler został zwolniony z WCW, co zaowocowało krótkim powrotem do ECW. Jasnym punktem jego drugiego pobytu w ECW były mecze gdzie jego rywalem był Yoshihiro Tajiri, a także jego występ podczas PPV Heat Wave gdzie walczył w Four-Way Dance przeciwko takim wrestlerom jak Yoshihiro Tajiri, Mikey Whipwreck i Little Guido.

Psicosis walczył także w działającej krótko X Wrestling Federation oraz World Wrestling All-Stars. Zaliczył także krótki pobyt w All Japan Pro Wrestling. Psicosis pojawił się również w Xtreme Pro Wrestling gdzie dołączył do Konnana, Juventuda Guerrery, Halloweena oraz Damiena wraz z którymi stworzyli grupę „La Familia”.

Psychosis wdał się w spór z federacją AAA, a poszło o prawa do używania jego pseudonimu ringowego. W wyniku tego sporu zmienił swój pseudonim na Nicho El Millonario i kontynuował pracę głównie w Meksyku, ale także w USA czy federacji CMLL. Zaliczył także parę występów w Total Nonstop Action Wrestling, gdzie wziął udział w turnieju, mającym miejsce podczas Victory Road 2004, który wygrał inny luchadore – Hector Garza.

W 2005 roku, powrócił on do AAA, gdzie stoczył feud z wrestlerem o imieniu El Leon Negro, który przybrał pseudonim "Psicosis" po tym jak on wcześniej opuścił organizację. Podczas Triplemanii XIII, doszło pomiędzy nimi do "Name vs. Name" Ladder Match. Podczas walki interweniował Histeria, który zgarnął ten pseudonim dla siebie
W 2005 roku Castellanos podpisał kontrakt z WWE. 12 czerwca wystąpił na wyprodukowanej przez WWE gali ECW One Night Stand przegrywając z Reyem Mysterio. 6 dni później zadebiutował w telewizji, gdy podczas WWE Velocity, walcząc w teamie z Super Crazy pokonał Akio i Billy'ego Kidmana.

Niedługo miało dojść do utworzenia grupy The Mexicools, w skład której weszli Psicosis, Super Crazy oraz Juventud. Grupa zadebiutowała 23 czerwca, gdy cała trójka wjechała pod ring kosiarką John Deere, na której naklejono naklejkę z napisem Juan Deere, tak by była bardziej meksykańska. Grupa zaatakowała Chavo Guerrero i Paula Londona podczas ich walki o WWE Cruiserweight Championship.

Juventud uciął promo, w którym m.in. narzekał na brak luchadore'ów w federacji. Głownym tematem promo był stan Meksykanów w Stanach Zjednoczonych. Psicosis określił kosiarkę jako "Mexican Limo 2005". Grupa stwierdziła, że nawet meksykański prezydent ośmiesza Meksykanów mieszkających w USA (odnieśli się tu do stwierdzenia Vicente Foxa, który powiedział iż meksykańscy imigranci wykonują pracę, której nawet Czarni nie chcą się podjąć). Juventud oznajmił że "już więcej nie bądą sprzątać toalet i pracować dla "nich" ("gringos") lecz to "oni" będą pracować dla "nas" (The Mexicools)". W kolejnych tygodniach Mexicools często interweniowali w różne pojedynki, cały czas parodiując stereotypowych Meksykanów.

24 lipca Mexicoolsi zaliczyli swoje pierwsze zwycięstwo na PPV. Na gali Great American Bash w Buffalo pokonali the Blue World Order w six-man tag matchu. Później trio wdało się w feud z Vito i Nunzio, podczas którego przeszli faceturn.

2 grudnia podczas gali Smackdown! Super Crazy i Psicosis wygrali 6-team battle royal zdobywając prawo do walki o WWE Tag Team Championship podczas Armageddon 2005. Niestety dla Mexicools, MNM stracili pasy zanim doszło do zaplanowanego pojedynku. 27 stycznia 2006 roku podczas SmackDown! Super Crazy i Psicosis pokonali The Dicks (Chad Wicks i John Toland) oraz the F.B.I zdobywając prawo do uczestnictwa w Royal Rumble. Psicosis pojawił się w Royal Rumble Matchu z numerem 4, ale został szybko wyeliminowany przez Reya Mysterio.

W 2006 roku WWE utworzyło trzeci brand – ECW. Mówiło się o tym, że Super Crazy trafi właśnie tam, zostawiając Psicosisa na Smackdown! Jakiś czas później na One Night Stand doszło do pojedynku gdzie Super Crazy walczył w teamie z Tajirim w walce przeciwko F.B.I. Od tego czasu partnerstwo Psicosisa i Crazy'ego zaczęło się rozpadać. Ostatecznie team się rozpadł a Psicosis przeszedł heelturn. 21 lipca Super Crazy pokonał Psicosisa na Smackdown! Był to ostatni pojedynek Psicosisa pokazany w telewizji.

WWE.com potwierdziło iż Psicosis został zwolniony 1 listopada 2006 roku po tym jak został aresztowany.
Do 2007 roku Psicosis występował w CMLL jako "Nicho El Millionaro". Pod koniec 2006 roku doszło do jego walki z Hijo del Rey Misterio, podczas którego doznał urazu nosa, a także stracił włosy w wyniku stypulacji. Tuż po walce został odwieziony do pobliskiego szpitala.
3 marca 2007 podczas jednego z epizodów programu AAA, Psicosis pojawił się jako Nicho i wdał się w walkę z Cibernetico.

Psicosis dołączył do nowej wersji La Familia de Tijuana utworzonej przez Halloweena, do której należał też Extreme Tiger.

Po powrocie z absencji dołączył do nowej grupy Joe Lidera, pomagając mu zaatakować La Familia de Tijuana oraz the Mexican Powers.

14 września 2008 podczas gali Verano de Escandalo, Nicho oraz Joe Lider zdobyli AAA World Tag Team Championship pokonując Crazy Boya i Ultimo Gladiador, The Hart Foundation 2.0 (Jack Evans i Teddy Hart) oraz mistrzów Halloween & Extreme Tiger w Fatal Four Way Ladder matchu.

Stajnie

Latino World Order (lWo) (WCW, 1998): Eddie Guerrero, Juventud Guerrera, Rey Misterio Jr., Silver King, El Dandy, La Parka, Damien, Villano IV, Villano V

The Mexicools (WWE, 2005): Super Crazy, Juventud

La Familia de Tijuana (Mexica, 2002): Halloween, Damien 666, Rey Mysterio Sr

La Familia (XPW, 2002): Halloween, Damien 666, Konnan, Juventud Guerrera

Mexican Power (CMLL, 2007): Crazy Boy, Joe Lider

Tag Teamy

Los Vipers (Mexica): Maniaco, Histeria, Mosco de la Merced

The Mexicools (WWE): Juventud Guerrera, Super Crazy

La Familia de Tijuana (Mexica): Damien 666, Halloween

La Legion Extranjera (AAA): Black Buffalo, Head Hunter I

- (Mexica): Fuerza Guerrera, Blue Panther

- (WWA): Fuerza Guerrera, Juventud Guerrera

- (Mexica): Fuerza Guerrera

- (WCW): La Parka

- (AAA IWC): Fobia

- (Mexica): Crazy Boy, Joe Lider, Juventud Guerrera

- (Mexica): Fuerza Guerrera, Blue Panther

Tag Teamy

Los Vipers (Mexica): Maniaco, Histeria, Mosco de la Merced

The Mexicools (WWE): Juventud Guerrera, Super Crazy

La Familia de Tijuana (Mexica): Damien 666, Halloween

La Legion Extranjera (AAA): Black Buffalo, Head Hunter I

- (Mexica): Fuerza Guerrera, Blue Panther

- (WWA): Fuerza Guerrera, Juventud Guerrera

- (Mexica): Fuerza Guerrera

- (WCW): La Parka

- (AAA IWC): Fobia

- (Mexica): Crazy Boy, Joe Lider, Juventud Guerrera

- (Mexica): Fuerza Guerrera, Blue Panther


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001/3 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)