Forum WrestlingPbf Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 John Cena Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Boogeyman1996
NowyDołączył: 06 Cze 2009
Posty: 85 Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Kutno

PostWysłany: Nie 7:45, 07 Cze 2009 Powrót do góry

John Felix Anthony Cena (ur. 23 kwietnia 1977 w West Newbury) – amerykański zawodowy wrestler i zapaśnik, oraz aktor, wokalista hip-hopowy.
John Cena ma 194 cm i waży 112 kg. John Cena rozpoczął treningi, by zostać wrestlerem, w 2000 roku w „Ultimate University”. W Kalifornii pod nadzorem Ultimate Pro Wrestling (UPW) występował pod nickiem „The Prototype”. W kwietniu 2000 roku w walce z Batistą wygrał pas UPW Heavyweight Champion. W 2001 roku Cena występował dla Ohio Valley Wrestling (OVW). W OVW „The Prototype” przez 3 miesiące był mistrzem wagi ciężkiej, a przez dwa miesiące mistrzem Tag teamowym z Rico Constantino.Jest jedynym zawodnikiem który był jednocześnie mistrzem WWE World Tag Team Championship ( z Shawnem Michaelsem ) i WWE Championship . Cena jest w tej chwili największym Face'm w federacji i ,co za tym idzie,najpopularniejszym wrestlerem .
W WWE John Cena zadebiutował 27 czerwca 2002 roku w pojedynku (który przegrał) przeciwko Kurtowi Angle.
W Listopadzie 2002 roku Cena wraz z Billym Kidmanem wzięli udział w turnieju, który miał wyłonić pierwszych WWE Tag Team Champions, niestety odpadli w pierwszej rundzie. Tydzień później Cena zaatakował Kidmana, obarczając go winnym tej porażki.
Jakiś czas potem, gdy na SmackDown mieliśmy Halloween, Cena przebrał się za Amerykańskiego rapera, Vanilla Ice i wykonywał Freestyle rap. Następnego tygodnia Cena otrzymał nowy gimmick – raper. Wówczas powstał znany wszystkim jego slogan: „Word Life” .
W 2004 roku John Cena wystąpił na Royal Rumble, ale został wyeliminowany przez Big Showa. Oboje panowie prowadzili między sobą feud, który doprowadził ich do walki na WrestleManii 20, gdzie John Cena pokonał Big Showa i został nowym U.S Champion. Był to jego pierwszy pas mistrzowski w WWE.
Później wdał się w feud z Kurtem Angle, przez co Kurt przyczynił się do tego, że Cena stracił pas U.S Champions 8 lipca. Odzyskał go w październiku na No Mercy, ale potem stracił go już dwa dni później na rzecz Carlito, który wtedy debiutował w WWE.
Następnie ogłoszono, że Cena ma kontuzję i nie pojawi się przez miesiąc, w rzeczywistości John grał na planie filmowym do filmu: „The Marine”. Gdy powrócił na ring w listopadzie, pokonał Carlito i po raz trzeci został U.S Champion.
W 2005 roku Cena wziął udział w Royal Rumble Matchu ale został wyeliminowany jako ostatni przez Batistę.
Po pokonaniu Kurta Angle na No Way Out, Cena zaczął feudować z JBL’em. Początki były złe dla Ceny. Stracił pas U.S Championa na rzecz Orlando Jordana przez interwencję podczas ich walki JBL'a na rzecz Jordana. Feud z JBL’em zaprowadził ich na WrestleManię 21, gdzie John Cena pokonał JBL’a i po raz pierwszy wygrał pas WWE Championa. JBL chciał rewanżu i tak się stało, na Judgment Day, w meczu „I Quit Match”, jednak JBL znów wyszedł jako przegrany.
6 czerwca 2005 roku w wyniku draftu John Cena przeszedł do RAW. Jako że był posiadaczem pasa WWE Champion, ówczesny posiadacz pasa WHC, Batista przeszedł do SmackDown. John Cena trzymał pas WWE Championa aż do New Years Ewolution 2006, przez 280 dni (dokładnie tyle, co wcześniej JBL)
Początek 2006 roku nie był dla Ceny udany. Na pierwszej gali PPV tego roku, New Year's Revolution Cena bronił pasa mistrzowskiego w Elimination Chamber match. Po ciężkiej walce Cena obronił pas, ale tuż po jej zakończeniu przybyli Vince McMahon i Edge. Edge miał walizkę Money In The Bank i właśnie w tej chwili zamierzał ją wykorzystać. Po niespełna dwóch minutach Edge pokonał zmęczonego Cenę i został nowym mistrzem WWE. Cena nie puścił tego płazem i już na Royal Rumble odzyskał pas.
Po raz drugi Cena stracił pas na One Night Stand 2006 i znowu przez wykorzystanie walizki Money in the Bank, tym razem przez Roba van Dama (John Cena ma chyba pecha do tej walizki Smile, którą wygrał na WrestleManii 22 i wyzwał Cenę do walki o pas. Była to walka Extreme Rules. Walka zakończyła się zwycięstwem Van Dama, gdyż chwilę wcześniej pojawił się Edge, który zaatakował Cenę.(Tym razem John Cena trzymał pas 133 dni) Ta interwencja stała się początkiem ostrego feudu między oboma panami.
We wrześniu, na Unforgiven 2006 Cena po raz trzeci został mistrzem WWE, pokonując w TLC Matchu Edga.
John Cena w obronie swojego pasa pokonał wiele gwiazd WWE m.in dwukrotnie Umagę (na New Years Evolution 2007 w Last Man Standing match i na Royal Rumble 2007), Shawnem Michaelsem (miał z nim przez jakiś czas tag team, zdobyli nawet pasy World Tag Team Champions, ale rozpadł się na skutek feudu między nimi o pas WWE Championa. Do walki o ten pas doszło między nimi na Wrestlemanii 23 - przez wielu ten pojedynek jest uznawany za walkę roku 2007), The Great Khalim (Jugement Day i One Night Stand 2007) i wreszcie ostra rywalizacja z Randy Ortonem.
Trzymał pas mistrzowski aż do 1 października 2007 roku, kiedy to podczas walki z Mr. Kennedym doznał kontuzji naderwania ścięgna klatki piersiowej ( w okolicach ramienia). Co więcej, po meczu został zaatakowany przez Randy'ego Ortona, co na dobre wykluczyło go z gry. John Cena tym razem trzynmał pas mistrzowski aż 380 dni, czyli dłużej niż rok bez przerwy!!! Tym razem dołączył do grona wresterów, którzy dokonali podobnej sztuki m.in Bruno Sammartino, Hulk Hogan czy Bob Backlaud i wszedł do historii WWE.
John Cena miał pauzować sześć do ośmiu miesięcy, ale powrócił jednak na gali Royal Rumble 2008 po czterech miesiącach pokonując na końcu Triple H na Royal rumble Match. W lutym 2008 roku podjął walkę o pas WWE z Randy Ortonem, lecz Randy Orton po ciężkim pojedynku uderzył sędziego, został zdyskwalifikowany, ale pas został nadal w posiadaniu Ortona.
John Cena musiał pauzować 3 miesiące po kontuzji szyi (wypadnięcie dysku), której nabawił się podczas walki z Batistą na Summerslamie 17 sierpnia. Jednak na Survivor Series został zaplanowany jego powrót. Na SS zmierzył się z Chrisem Jericho w meczu o pas World Heavyweight Championa i wygrał. Na gali ppv Armagedon 2008 zmierzył się ponownie z Chrisem Jericho i obronił pas mistrza wagi ciężkiej .
Na Royal Rumble 2009 przeciwnikiem Johna Ceny był John "Bradshaw" Layfield (JBL), któremu wówczas niechętnie pomagał Shawn Michaels. W trakcie meczu sędzia został uderzony i wypadł poza ring. Michaels wszedł na ring żeby, jak wszyscy myśleli, wykonać Sweet Chin Music na Cenie, co dałoby wygraną JBL'owi. Jednakże Shawn wykonał swój finisher na JBL'u, ale chwilę później również na Cenie. HBK położył JBL'a na Cenie (co oznacza, że JBL pinuje Cenę) i opuścił ring. Przybiegł drugi sędzia i zaczął pin, jednak Cena nie dał się pokonać. Ostatecznie Cena pokonał JBL'a, broniąc pas World Heavyweight Champion.
Na gali WWE No Way Out 2009 John'a Cenę czekała ciężka próba. Musiał bronić pas w Elimination Chamber, przeciwko następującym przeciwnikom: Chris Jericho, Kane, Rey Mysterio, Kofi Kingston, Mike Knox. Przed rozpoczęciem jednak Kofi Kingston został zaatakowany przez Edga, który wczesniej na tej gali stracił pas WWE Champion na rzecz Triple H'a. Edge zajął miejsce Kofiego. Cenie nie udało się obronić pasa, został spinowany przez Edga, który na końcu pokonał Rey'a Mysterio i został nowym mistrzem wagi ciężkiej.
Na Monday Night RAW 2 Marca 2009 roku odbyła się rewanżowa walka o pas WHC pomiędzy Johnem a Edgem, który bronił pasa. Cena wygrał walkę, ale niestety przez dyskwalifikację, przez co Edge zachował pas. Cztery dni później na SmackDown! Cena zaatakował Edge'a i Big Show'a, którzy podpisywali kontrakt na walkę o pas WHC na WrestleManii 25. Podpisanie kontraktu zostało przełożone na kolejny tydzień. Na RAW 9 Marca, podczas ponownego podpisywania kontraktu, pojawił się Cena, który zapewnił sobie występ na WrestleManii 25, szantażując Vickie Guerrero. Cena pokazał film z ukrytej kamery, ujawniający romans Big Show'a z Vickie. W ten sposób na WrestleManii 25 odbyła się walka Triple Threat Match o pas World Heavyweight Champion, Edge vs Big Show vs John Cena. Zwycięzcą walki okazał się John Cena. Po wykonaniu Attitude Adjustment (dawniej zwane F-U) na Big Show'a i Edga, odliczył Big Show'a i zdobył pas mistrza wagi ciężkiej. 6 kwietnia na gali RAW na scenę wyszła Vickie Guerrero i ogłosiła się generalną menadżerką gal RAW. Zapowiedziała też walkę Last Man Standing na PPV Backlash, w której John Cena będzie musiał bronić pasa WHC przed Edgem. John Cena przegrał pas WHC na rzecz Edge'a. Ostatecznie Edge wygrał walkę, gdyż w momencie, kiedy wygrana John'a Ceny była niemal pewna, a Edge nie miał siły już walczyć, wtrącił się Big Show i zaatakował John'a Cene, rzucając go w reflektor. Edge wstał, a sędzia odliczył do dziesięciu i ogłosił Edge'a nowym mistrzem wagi ciężkiej. Na Judgment Day odbyła się walka John Cena vs Big Show. Walka zdecydowanie należała do Showa, ale po kilku wymianach na deski poleciał Show i John odliczył go do trzech, dzięki tem w pewnym sensie zrewanżował się za porażkę nad Edge'm na Backlash, do której przyczynił się Big Show.
Na RAW, które odbyło się dzień po Judgment Day byliśmy świadkami walki 2 vs 3. John Cena & Batista vs The Legacy. Wszystko dośc wyrównane, lecz kiedy pod koniec walki Cena zmienił się z Batistą zaczeło się najlepsze. Animal wyczyscił ring, a za ringiem John okładał krzesłem Big Showa, na dodatek wbiegł Flair, pomógł Batiście wyczyścić ring tak aby Animal został sam na sam z Ortonem. W powtórce okazało się, że Big Show wyszedł, aby zaatakować Cenę, a Flair podal mu krzesło którym okładał olbrzyma. Walka skończyła się zwycięstwem Ceny & Batisty. Big Show zapowiedział walkę na Extreme Rules, w której wezmą udział on i Cena. Będzie to Submission Match.
Jego ulubione akcje to: Five Knuckle Shuffle/You Can't See Me, Attitude Adjuster, STF, Fame Asser.
Jedne z najważniejszych walk Johna Ceny:
Wrestlemania 20: pokonuje Big Showa i wygrywa swój pierwszy pas United States Championa
No Mercy 2004: pokonuje Bookera T i zdobywa swój drugi pas US Championa
SmackDown! 16 listopada 2004: pokonuje Carlito i zdobywa swój trzeci tytuł US Champa
Wrestlemania 21: pokonuje JBL'a, wygrywając swój pierwszy pas WWE Championa
Royal Rumble 2006: pokonuje Edge'a i zdobywa swój drugi pas WWE Championa
Wrestlemania 22: pokonuje Triple H., zmuszając go do poddania się po wykonaniu STFU
Unforgiven 2006: ponownie pokonuje Edge'a, zdobywając swój trzeci tytuł Champa
Wrestlemania 23: degraduje Shawna Michaelsa, którego również zmusza do poddania się po STFU
Royal Rumble 2008:pokonuje Triple H, wyrzucając go za ring ponad górną liną i wygrywa Royal Rumble.
Wrestlemania 24: walczy w main evencie (walce wieczoru) o pas WWE Championship.
Survivor Series 2008: pokonuje Chrisa Jericho i wygrywa pas World Heavyweight Championa.
Wrestemania 25: John Cena Pokonuje Edga i Big Showa i zdobywa po raz drugi pas World Heavyweight Championa.

Pasy Johna Ceny:
3x WWE Championship
3x WWE United States Championship
2x WWE World Tag Team Championship (wraz z Shawnem Michaelsem i Batistą)
2x World Heavyweight Championship
Ohio Valley Wrestling
1x OVW Heavyweight Championship


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001/3 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)