Forum WrestlingPbf Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Goldberg Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Boogeyman1996
NowyDołączył: 06 Cze 2009
Posty: 85 Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Kutno

PostWysłany: Pią 8:53, 12 Cze 2009 Powrót do góry

Bill Goldberg były gracz Atlanty Falcons zespołu w lidze futbolu amerykańskiego zadebiutował w WCW 27 Czerwca 1997 gdzie jako “Bill Gold” pokonał Buddy Landell’a w tzw. dark matchu. Diebiut telewizyjny wrestlera nastąpił zaś 22 września 1997 roku, gdzie już jako Goldberg pojawił się podczas Monday Nitro w Salt Lake City. Jego pierwszym przeciwnikiem, a zarazem pierwszą “ofiarą” był Hugh Morrus.

W pierwszych tygodniach po debiucie Bill walczył głównie podczas mniejszych gal (House Show, WCW Worldwide).

Na Starrcade 1997 w dośc długim pojedynku pokonał Steve “Mongo” McMichaela, również byłego futbolistę.
Począwszy od początku 1998 roku Goldberg coraz częściej pojawiał się na większych galach (Thunder, Nitro), zarazem jego popularnośc wśród kibiców w miarę pokonywania kolejnych przeciwników rosła z tygodnia na tydzień.

2 marca 1998 roku na Nitro Goldberg pokonał Sick Boya z grupy Ravena. Był to zarazem początek ich feudu.

W czasie Nitro 13 kwietnia doszło do pamiętnej walki Goldberga z Rocco Rockiem (pod koniec tego pojedynku Bill wykonał na Rocco Rocku spear w efektowny sposób rzucając go na ustawioną w narożniku ławkę).

Na Spring Stampede 1998 Goldberg zmierzył się z Saturnem - kolegą Ravena. Natomiast Raven na tym samym PPV zdobył pas Mistrza Stanów Zjednoczonych odbierając go DDP. Nitro dzień po Spring Stampede było przełomowe w karierze Goldberga. Po 74 walkach bez porażki otrzymał szansę zdobycia tytułu Mistrza Stanów Zjednoczonych. Bill bez większych problemów pokonał Ravena i tak oto 20 kwietnia 1998 roku zdobył swój pierwszy tytuł mistrzowski. Tydzień później Goldberg bronił tytuł ze Scottem Nortonem z nWo. Na Slamboree 1998 mieliśmy rewanżowy pojedynek z Saturnem. Trzeba zaznaczyc że oba match’e z Perrym Saturnem obok walki z Ravenem należą do najefektowniejszych walk Goldberga z tego okresu.

Na czerwcowym PPV The Great American Bash Bill stoczył setną zwycięską walkę w WCW. Jego rywalem był Konnan z nowo utworzonej grupy nWo Wolfpack Kevina Nasha.

2 lipca 1998 roku na gali Thunder komisarz WCW JJ Dillon ogłosił, że Mistrz Świata WCW Hulk Hogan od 60 dni nie bronił tytułu i musi z kimś bronic tytuł. Na przeciwnika wyznaczono mu Goldberga, który jako Mistrz Stanów Zjednoczonych, był pretendentem #1 do tytułu. Walkę zapowiedziano na najbliższe Nitro. Gala ta odbyła się 6 lipca w Atlancie w hali Georgiadown, a walkę Goldberga z Hoganem przyszło zobaczyc 42 tysiące ludzi. Hulk stwierdził, że jeśli Bill chce się z nim zmierzyc, musi najpierw pokonac jego kolegę z nWo Scotta Halla. Na początku tej gali doszło do tej walki i Goldberg bez większych problemów poradził sobie z Hallem. Następnie spotkał się w ringu z samym Hoganem. W pewnym momencie Hulkowi chciał pomóc Curt Hennig (kolega z nWo), jednak został powstrzymany przez DDP i Karla Malone. Tym samym Hennig zamiast pomóc Hoganowi przyczynił się do jego porażki, gdyż odwrócił on jego uwagę od tego co się dzieje na ringu, co po mistrzowsku wykorzystał Goldberg, wykonał na Hoganie spear i Jackhammer i spinował go. Przed 42 tysiącami ludzi Bill Goldberg pokonał Hogana i został nowym Mistrzem Świata Wagi Ciężkiej. Jako, że przepisy nie pozwalały na posiadanie dwóch pasów mistrzowskich, Goldberg musiał zrzec się tytułu Mistrza Stanów Zjednoczonych. 12 lipca na Bash at the Beach 1998 oraz na Nitro dzień później Bill skutecznie bronił tytuł z Curtem Hennig’iem.

Następnie Goldberg zaczął konflikt z Giantem (nWo). 27 lipca na Nitro w czasie walki Page’a z Hoganem doszło do “rozróby” z udziałem nWo, Wolfpack oraz Goldberga. Bill pod koniec bijatyki przybiegł na ring i zaczął czyścic go z członków nWo, dał się jednak zaskoczyc Giantowi, który wykonał na nim Chokeslam. Sytuacja ta zapoczątkowała feud pomiędzy nimi. Na Road Wild 1998 (8 sierpnia), pośrednio doszło do ich walki, ponieważ w jednym ringu spotkali się: Scott Hall, Giant, Curt Hennig i Scott Norton z Kevinem Nashem, Stingiem, Lugerem i Konnanem oraz z Goldbergiem w matchu Battle Royal. Zasada pojedynku prosta: ten kto ostatni zostanie na ringu będzie mistrzem świata. Został Goldberg. 10 sierpnia na Nitro, Bill zmierzył się w Lumberjack Matchu z Mengiem. Pod ringiem stali: nWo Hogana i Wolfpack Nasha. Goldberg szybko i skutecznie poradził sobie z Mengiem, jednak już po gongu otrzymał uderzenie krzesłem od Hogana, który zakradł się na ring. Nash odebrał Hulkowi krzesło i w tym momencie Bill wykonał na nim spear.(Goldberg nie widział kto go zaatakował, a Nash zabrał krzesło Hoganowi i stał z nim w środku ringu). Tydzień później sytuacja się powtórzyła. Goldberg musiał zmierzyc się z Giantem, jednak walka została przerwana przez Disciple z nWo i Bill wygrał poprzez DQ. Po chwili został zaatakowany przez Scotta Halla. Nash również przybiegł na ring i starał się odciągnąc Halla i w tym momencie otrzymał od Goldberga speara (Bill “celował” w Scotta Halla lecz trafił w Nasha). Na następnym Nitro (24 sierpnia) Kevin Nash zaskoczył wszystkich i poprosił Goldberga by wystąpił z nim razem w teamie, przeciwko Hoganowi i Giantowi. Bill zgodził się i w ten sposób doszło do pierwszego pojedynku Goldberga w teamie. Walka była bardzo ciekawa a skończyła się totalną zadymą z udziałem reszty członków nWo i Wolfpack w czasie której Bill spinował Curta Henniga (który nie brał udziału w tym matchu). Kevin Nash zrewanżował się Goldbergowi za dwa speary i wykonał na nim (niby przypadkowo) Big Boot.

7 września na Nitro Bill zmierzył się z Polakiem Scottem Putskim. Niestety “Polish Power” nie popisał się zbytnio w tej walce, bo został spinowany w ciągu kilkunastu sekund.

13 września odbyło się Fall Brawl 1998. Stawką w walce War Games był World Title Shot na następnym PPV. Walkę wygrał DDP. Jednocześnie Chris Jericho stoczył walkę z “sobowtórem” (granym przez Johnn’ego Attitude) Goldberga, pokonując go. Rzucił tym samym wyzwanie prawdziwemu Goldbergowi, był to zarazem początek ich feudu. Następnego dnia na Nitro, Bill bronił tytuł ze Stingiem. Walka była bardzo dobra i stała na wysokim poziomie, a zakończyła się zwycięstwem Goldberga, po tym jak Sting został zaatakowany przez Hogana. Po walce Hulk chciał dołożyc również Billowi ale na ring przybiegł Bret Hart i powstrzymał go. Tydzień później miała się odbyc walka z Chrisem Jericho. Bill wkroczył na ring niosąc na plecach swojego “sobowtóra” (z którym Chris walczył na Fall Brawl). Widząc to Jericho uciekł z ringu i do walki nie doszło.

12 października na Nitro miała miejsce kolejna konfrontacja Goldberga z Giantem. Tym razem po otrzymaniu Gigant uciekł z ringu i Bill wygrał walkę poprzez Countout.

Na Halloween Havoc 1998 (25 października) miała miejsce jedna z najlepszych walk w karierze Goldberga. People’s Champion vs. World Champion. Diamond Dallas Page vs. Goldberg. Walka była niezwykle zacięta i wyrównana, ale ostatecznie Page musiał uznac wyższośc swojego przyjaciela (DDP i Goldberg są przyjaciółmi) i Bill obronił tytuł. Jako ciekawostkę należy podac, że w tej walce wykorzystany został “patent” w którym Goldberg udając speara przelatuje przez narożnik i wypada z ringu. Później ta sama sytuacja była wykorzystywana wiele razy (np. w walce z Rockiem).

9 listopada w czasie Monday Nitro, Goldberg zirytowany ciągłymi prowokacjami Chrisa Jericho postanowił rozprawic się z nim raz na zawsze. Kiedy Jericho wracał z ringu do szatni, Bill zaskoczył go i wykonał na nim potężnego speara. Niedługo potem Jericho opuścił WCW i przeniósł się do WWF.

16 listopada na Nitro zadebiutował zawodnik z ECW Bam Bam Bigelow i od razu zażądał walki z Goldbergiem. JJ Dillon i Eric Bischoff początkowo nie chcieli się na to zgodzic, twierdząc, że Bigelow nie ma podpisanego z WCW kontraktu, ale Bill sam wymusił na Bischoffie walkę z Bigelowem jeszcze na tym samym Nitro. Do starcia jednak nie doszło bo Bam Bam zaatakował Goldberga gdy ten zmierzał na ring i obaj zostali rozdzieleni przez ochronę.

22 listopada odbyło się PPV World War 3. Zestawiono 3 ringi na których w matchu Battle Royal wzięło udział 60 wrestlerów. Stawką w tym matchu był World Title Shot na Starrcade. Walkę wygrał Kevin Nash.

Następnego dnia na Nitro, Bill ponownie spotkał się w ringu z Giantem. Gigant był naprawdę zdesperowany aby w końcu wygrac i przerwac serię zwycięstw Goldberga i od początku ruszył z furią do ataku. Wykonał na Goldbergu swojego finishera- Chokeslam i chciał go szybko spinowac. Da Man jednak wyrwał mu się, przeszedł szybko do kontrataku, zespearował Gianta i wykonał na ważącym ponad 200 kg rywalu Jackhammer wygrywając walkę (podobna sztuka udała mu się także na Road Wild).

Tydzień później Nash i Goldberg oficjalnie podpisali kontrakt na walkę pomiędzy sobą na Starrcade 1998. jednocześnie walki z Billem cały czas domagał się Bigelow. Dostał ją tydzień później 7 grudnia, lecz był to non-title match. Na walkę o tytuł nie zgodził się Nash, który w sumie doprowadził do tego, że do starcia nie doszło wcale bo pojawił się na ringu jeszcze przed Goldbergiem i doszło do zadymy, w końcu wszyscy trzej zostali rozdzieleni przez ochronę. 14 grudnia Bigelow, Nash i Goldberg spotkali się we 3 Way Dance Matchu. Walkę przerwał Scott Hall atakując World Champa. W wyniku tego sam musiał stanąc do walki z Billem na kolejnym Nitro (21 grudnia). Był to non-title match, także i ta walka nie miała rozstrzygnięcia, przerwał ją Bigelow atakując Goldberga.

27 grudnia na Starrcade 1998 doszło w końcu do długo oczekiwanego pojedynku Nash- Goldberg. Jednocześnie należy nadmienic, że był to No DQ Match (inni zawodnicy mogą ingerowac w toczącą się walkę). Walka była bardzo ciekawa i wyrównana. Pod koniec pojedynku na ring przybiegł Disco Inferno i Bam Bam Bigelow. Zostali bardzo szybko “usunięci” z ringu przez Goldberga ale spełnili swoje zadanie, mieli po prostu odwrócić uwagę Billa. Na ring zakradł się Scott Hall z elektrycznym paralizatorem i poraził Goldberga prądem w momencie kiedy ten szykował się do wykonania na Nashu speara. Kevin Nash wykonał na Goldbergu swój kończący chwyt: Jacknife Powerbomb i udało mu się spinować potraktowanego taserem Da Mana.

Nash odebrał Goldbergowi tytuł mistrzowski i przerwał jego serię 173 walk bez porażki.
Na pierwsze Nitro 1999 roku zapowiedziano rematch. 4 stycznia na Nitro w Atlancie, w hali GergiaDome 40 tysięcy osób przyszło zobaczyć rewanżowy pojedynek Goldberga z Kevinem Nashem. Niestety do walki nie doszło a tym samym można powiedzieć, że WCW zakpiło sobie z 40 tysięcy osób, które przyszły zobaczyć tą walkę. Rezultat tego posunięcia można było zobaczyć pół roku później kiedy ponownie Monday Nitro odbyło się w Georgia Dome - połowa hali świeciła pustkami.

Goldberg został zatrzymany przez policję pod zarzutem molestowania Miss Elizabeth. Inicjatorem całego zajścia był Hogan, gdyż to on chciał dostać na tej gali title shota. Jak się szybko okazalo zarzuty były wyssane z palca i pod koniec Nitro Bill został zwolniony z aresztu. Walka Hogana z Nashem zakończyła się skandalem. Hulk dotknął Kevina palcem, po czym Nash padł na matę i dał się spinować. Jak się okazalo Hogan z Nashem pogodzili się i obie frakcje nWo i Wolfpack zostały połączone (a raczej większość zawodników z nWo przeszła do Wolfpack). Następnie wzieli odwet na Goldbergu, który przybiegł pod koniec na ring, Bill został pobity, potraktowany ponownie taserem i osprejowany.

Na Souled Out 17 stycznia 1999 roku, Goldberg zmierzył się ze Scottem Hallem w Ladder Matchu. Walka polegała na tym, żeby wejść na drabinę, ściągnąć wiszący nad ringiem paralizator i porazić prądem przeciwnika. Bill walczył z kontuzją kolanaco skwapliwie wykorzystał Hall dominując w tej walce. Udało mu się jako pierwszemu ściągnąć paralizator, ale Goldberg odebrał mu go wykonał na nim spear i Jackhammer i poraził go prądem, wygrywając walkę. Co ciekawe następnego dnia na Nitro po kontuzji Billa nie było nawet śladu. Hall, Bigelow i Goldberg spotkali się we 3 Way Dance Matchu. Pod koniec walki Bill wykonał spear na obu rywalach jednocześnie, ale pojedynek został przerwany przez niedobitki nWo.

23 stycznia na Nitro w Chicago po wygranej walce ze Scottem Nortonem na ring weszli Jean Claude Van Damme i Chuck Norris by pogratulować Goldbergowi zwycięstwa.

Ukoronowaniem trwającego już od połowy listopada 1998 roku konfliktu Bigelowa z Goldbergiem była ich walka na SuperBrawl (21 luty 1999). Bill naturalnie w tym matchu zwyciężył.

Dzień później na Nitro Goldberg zmierzył sie ze Scottem Steinerem. Walka zakończyła się zwycięstwem Goldberga poprzez DQ. Tydzień później Bill i Rick Steiner spotkali się w tag team matchu z Buffem Bagwellem i Scottem Steinerem. Walkę zakończył Rick pinnując Bufffa. Feud ze Scottem Steinerem nie był kontynuowany, Goldberg zaangażował się konflikt z Ric’iem Flairem. 8 marca na Nitro ci dwaj panowie spotkali się w ringu, lecz walka została przerwana przez Wolfpack.

14 marca na Uncersouled 98 Flair w Cage Matchu pokonał Hogana i odebrał mu tytuł mistrzowski. 15 marca na Nitro Goldberg powołując się na przerwany pojedynek sprzed tygodnia zażadał title shota. Natomiast Kevin Nash stwierdził, że wszyscy doskonale wiedzą, że to on jest pretendentem nr. 1 do tytułu. Swoje trzy grosze dorzucił też Hogan, który zaproponował tag team match: Flair & Goldberg vs Hogan & Nash. Do walki rzeczywiście doszlo i zakończyła się kiedy Hogan znokautował “osobistego” sędziego Flaira, Charlsa Robinsona, za to, że ten nie chciał wyliczyć Nature Boy’a. Na koniec jeszcze Goldberg sprzedał speara Hoganowi.

29 marca na Nitro w Toronto (Kanada) Bret Hart wyszedł z mikrofonem na ring wyzywając do walki Goldberga. Hart ukrył pod koszulką metalowy ochraniacz, Goldberg przyszedł na ring i wykonał na Harcie spear i stracił przytomność na skutek uderzenia. Jak się później okazalo Bret miał ukryty pod koszulką metalowy ochraniacz. Co ciekawe Hitman również stracił przytomność (po spearze…) i lezeli tak kilka minut. Kiedy w końcu sie ocknął, “wyliczył” Goldberga (nie liczyło się to jako walka bo nie bylo sędziego) i oznajmił, że odchodzi z WCW. Goldberg chciał później walki z Hartem ale nie było to możliwe, bo oficjalnie Hitman nie był już wrestlerem WCW.

W tej sytuaci Bill kontynuował feud z Flairem. 11 kwietnia na nowym Nitro chciał wymusić na nim title shota na Spring Stampede, ale niespodziewanie Kevin Nash zaproponował Goldbergowi rematch za Starrcade na Spring Stampede. Bill zgodził się, ale jeszcze na tym Nitro wziął udział we 4 Way Dance Matchu o World Title przeciwko Flairowi, Hoganowi i DDP. Walkę przerwał Nash ale jako ciekawostkę należy podać, że spóźnił się on z interwencją i Hogan na którym Goldberg wykonał Jackhammer, musiał się z niego wyrwać. Jest to jedyna walka, w której przeciwnik Goldberga wyrwał się z Jackhammera.

Bill w walce z Kevinem Nashem na Spring Stampede 1999 (11 kwiecień) był w naprawdę kiepskiej formie, przegrywał przez większą część pojedynku, do tego dla Kevina pomagał Lex Luger (który uderzył Goldberga krzesłem) i kiedy wydawało się już, że będziemy mieli “powtórkę z rozrywki”, Da Man przeprowadził błyskawiczny kontratak i za sprawą pewnego “niekonwencjonalnego” countera, zakończył walkę. Wygrał rewanżowy pojedynek, szkoda tylko, że tym razem stawką w tej walce nie był już World Title, a jedynie prestiż. Ric Flair także na Spring Stampede stracił tytuł we 4 Way Dance Matchu (Flair vs DDP vs Hogan vs Sting) na rzecz DDP.

W tej sytuacji feud z Flairem stracił rację bytu, a nowym celem dla Goldberga stał się Diamond Dallas Page. 19 kwietnia na Nitro Bill zażyczył sobie walkę z DDP. Page dotychczasowy “People’s champion” zaliczył w tej walce hellturn. Zdając sobie sprawę, że samym Diamond Cutterem nie spinuje Billa starał się go za wszelka cenę kontuzjować (okładał go pod ringiem krzesłem). Goldberg był o krok od zwycięstwa wykonał na Page’u Jackhammer, ale nie było komu wyliczyć DDP, arbiter został znokautowany. Ostateczny wynik walki no contest.

26 kwietnia na Nitro DDP po długim (20 minut) świetnym pojedynku stracił tytuł na rzecz Stinga. W tym momencie doszło do ciekawej sytuacji:na następnym PPV Slamboree Kevin Nash miał dostać shot z Page’m, natomiast Sting miał zmierzyć się z Goldbergiem. Nash zaproponował 4 Way Dance Match jeszcze na tym samym Nitro z udziałem w/w zawodników. Sting się zgodził i walka rzeczywiście się odbyła. Bill znów był o krok od zwycięstwa. Wykonał na Stingu spear i Jackhammer (co wyeliminowało go z dalszej walki), lecz w tym momencie sam został zaatakowany przez Randy Savage’a. Macho Man rzucił Page’owi niedozwolony przedmiot, którym DDP uderzył Nasha, następnie dał mu Diamond Cutter i wygrał walkę. Tym samym pas mistrzowski wrócił do Page’a (mimo, że Sting bezpośrednio nie przegrał walki)

Slamboree 99 odbyło się 9 maja. Goldberg zmierzył się ze Stingiem w bardzo dobrym i ciekawym pojedynku. Niestety pewnien wrestler, który zadklarował wcześniej, że odchodzi z WCW zepsuł świetną walkę. Bret Hart przyszedł na ring i zaczął okładać Billa metalowym krzesłem. Świetna walka Stinga z Goldbergiem została przerwana. W main-evencie Kevin Nash pokonał DDP i został nowym World Champem.

Po Slamboree Goldberg miał kilkutygodniową przerwę we wrestlingu. Powrócił w czasie Nitro 5 lipca w Atlancie w hali GeorgiaDome, w czasie koncertu Megadeth.

W czerwcu 99 na The Great American Bash do WCW powrócił Sid Vicious. 11 lipca na Bash at the Beach Randy Savage odebrał tytuł mistrzowski Nashowi. Nie nacieszył się nim jednak zbyt długo, bo już następnego dnia na Nitro stracił go w walce z Hoganem. Hulkowi pomógł wygrać Kevin Nash, lecz później w zamian za to chciał Title Shota na Road Wild 99.

Na Nitro 26 lipca Goldberg spotkał się w ringu z Curtem Hennig’iem. Była to typowa “pokazówka”, na końcu sędzia przerwał walkę i ogłosił zwycięstwo Goldberga przez dyskwalifikację. W mainevencie Hogan i Sting (Hogan jako Face) zmierzyli się z Nashem i z Sidem Viciousem. Walkę wygrał Nash pokonując Hogana (po uderzeniu go krzesłem w głowę). Po gongu na ring przybiegł Goldberg, ale także został obity krzesłem przez Ricka Steinera (który był po stronie Nasha i Sida). Na następnym Nitro (2 sierpień) Sting czując się zawiedziony postawą Hogana, poprosił Goldberga by wystąpił z nim w teamie przeciwko Sidowi i Rickowi Steinerowi. Pod koniec tego pojedynku Hogan krzesłem Sida i walkę została przerwana. Na koniec jeszcze jeszcze Nash wykonał Powerbomb na Hoganie rzucając go na stół komentatorski.

9 sierpnia doszło do pojedynku 6 Man Tag Team Action. Zmierzyli się: Vicious & R. Steiner, Nash vs Sting & Goldberg & Hogan. Trzeba zaznaczyć, że począwszy od tej walki Hulk powrócił do swojego starego gimmicku “hulkamaniac”. Pojedynek wygrał Sting pokonując Kevina Nasha. Na Road Wild 99 (15 sierpnia) Goldberg pokonał Ricka Steinera, Sting musiał uznać “wyższość” Stinga, natomiast Hogan obronił tytuł wygrywając z Nashem. Kevin po przegraniu tej walki miał zakończyć karierę, ale jak to w WCW bywa, był nieobecny tylko przez kilka tygodni.

Na Monday Nitro 23 sierpnia DDP wyzwał do walki Goldberga. W owym czasie Page (nadal jako hell) zdobył dwóch nowych kolegów: Kanyona i Bam Bam Bigelowa. Na tej gali miała odbyć się pomiędzy Goldbergiem a Page’m, do starcia jednak nie doszło bo kiedy Bill wszedł na ring DDP uciekł na trybuny. Goldberg zapowiedział, że na następnym Nitro rozprawi się z Page’m, jednak tydzień później Hogan również chciał walczyć z DDP, poprosił więc Goldberga by wystąpili razem w teamie. Kanyon, Bigelow i DDP zmierzyli się z Goldbergiem i z Hoganem. Był to więc handipap match, pomimo to Bill i Hulk zwyciężyli (Hogan spinował Bigelowa). Na Nitro 6 września Page znalazł do teamu nowych kolegów, Sida i Ricka Steinera i spotkał się z Goldbergiem i z Hoganem w Cage Matchu. Tę walkę również wygrał Hogan pokonując Page’a poprzez pinnfall. Kulminacją feudu Page’a z Goldbergiem była walka na Fall Brawl 99 (12 września). Był to już ich ostatni pojedynek w WCW, także i tym razem, mimo próby pomocy dla Page’a ze strony Kanyona i Bigelowa, DDP uległ Goldbergowi. Sid Vicious wygrał z Chrisem Benoit i zdobył tytuł U.S. Champion. Hogan stracił tytuł na rzecz Stinga, jednocześnie Sting zaliczył hellturn.

Następnie Goldberg zaczął feudować z Sidem ich pojedynek zapowiedziano na Halloween Havoc 99. Ich konflikt obfitował w liczne ciekawe sytuacje, np. dwukrotne posłanie przez Billa samochodów Sida na “zgniatarkę” i odstawienie ich z powrotem na parking przed haląSmile. W międzyczasie do WCW powrócili też Kevin Nash, Scott Hall oraz Bret Hart. Hall i Nash najpierw siedzieli tylko na widowni, przez trzy tygodnie z rzędu, dopiero na Nitro 18 października doszło do “zadymy” z udziałem Goldberga i Outsidersów (co było pretekstem powrotu do walk Halla i Nasha)., po tym jak Hall wyśmiał Goldberga i rzucił w niego wykałaczką (śmiał się bo Sid wykonał na Billu Powerbomb). Na tym samym Nitro Goldberg zmierzył się też z Lexem Lugerem pokonując go.

Halloween Havoc 99 odbyło się 24 października. Goldberg już przed walką zaatakował Sida w szatni, co zaowocowało tym, że we właściwej walce miał nad nim już na “starcie” pewną przewagę, nawet mimo tego, że sam został zaatakowany przez Outsidersów w czasie gdy wychodził z szatni na ring, Walka była bardzo twarda i już po kilku minutach Goldberg uzykał nad Viciouesem miażdżącą przewagę. Zmienił twarz Sida w krwawą masę, doszło do tego, że Sid nie był w stanie podjąć żadnej walki, w końcu sędzia przerwał pojedynek i ogłosił zwycięstwo Goldberga przez “techniczny nokaut”. Bill został nowym Mistrzem Stanów Zjednoczonych Wagi Ciężkiej. Kiedy w walce o World Title doszło do skandalu (Hogan przyszedł na ring, położył się na macie, i pozwolił spinować Stingowi) i Sting powiedział: “Przyjechałem do Vegas po to żeby walczyć”, Goldberg poszedł na całość, w mainevencie wyszedł do walki ze Stingiem i pokonał go odbierając mu tytuł Mistrza Świata! Da Man zdobył dwa tytuły mistrzowskie podczas jednej gali!

Jak się jednak okazało już następnego dnia na Nitro, został oszukany. Komisarz WCW JJ Dillon ogłosił, że Sting na Halloween Havoc miał się zmierzyć z Hoganem, a jego match z Goldbergiem nie był walką o tytuł! Pas jednak nie wrócił do Stinga, bo został mu odebrany za “brutalny atak na sędziego” (po walce z Goldbergiem).

Tytuł Mistrza Świata został zawieszony i przygotowano specjalny turniej dla 32 wrestlerów, którego finał miał się odbyć na następnym PPV.

Mimo zwycięskiej walki Goldberga z Sidem ich feud nie zakończył się, wręcz przeciwnie, jeszcze bardziej się zaostrzył, Sid jeszcze na Halloween Havoc (po walce) zadeklarował Billowi zemstę. Natomiast Goldberg wziął odwet na Outsidersach, za ich atak przed jego walką z Sidem, wykonując na nich spear.

Pierwszym przeciwnikiem Goldberga w turnieju o World Title był Bret Hart.

Hitman walczył z kontuzją nogi, której nabawił się dzień wcześniej w przegranej walce z Lexem Lugerem. Goldberg przez całą walkę miał miażdżącą przewagę. Pod koniec pojedynku (po “znokautowaniu” sędziego) Sid Vicious i Outsidersi, we trzech zaatakowali Goldberga. Sid wykonał na Billu Jacknife Powerbomb, zapowiedziana zemsta niestety mu się udała i Goldberg odpadł z turnieju i stracił tytuł U.S. Champa.

Dwa tygodnie później na Nitro 8 listopada Bill ponownie zmierzył się ze Stingiem. Był to rewanż za ich pojedynek na Halloween Havoc. Również i tym razem zwyciężył Goldberg, Następnie Bill na tym samym Nitro zaatakował Sida w czasie jego walki z Lugerem wykonując na nim spear. Poczęstował spearem również Lugera. Scott Hall w obawie przed odwetem Goldberga wyszedł do walki w turnieju asekurowany przez kilkunastu ochroniarzy. Bill wykazał się tu dużym sprytem, sam przebrał się za ochraniarza Outsidersów ( wszyscy mieli na głowach czarne kaski) i kompletnie ich tym zaskakując wykonał na obojgu spear. W main-evencie odbył się Texas Tornado Ladder Match pomiędzy Hallem, Hartem, Sidem a Goldbergiem. Sędziował Kevin Nash. Kevin pomógł wygrać Hallowi atakując Goldberga i Harta i Scott Hall został nowym U.S,Champem.

Na Mayhem 21 listopada 1999r. w Toronto, Ontario, miał miejsce rewanż pomiędzy Sidem a Goldbergiem. Walka nie była aż tak krwaewa jak ta na Halloween Havoc, lecz również była bardzo twarda. Tym razem to Sid uzyskał przewagę, lecz Bill w pewnym momencie skontrował i założył Viciousowi chwyt (duszenie) z którego ten nie był w stanie już się wyrwać. Goldberg chciał zmusić Sida do poddania się ale Vicious po prostu stracił przytomność ogłaszając zwycięstwo Billa. W finale turnieju Bret Hart pokonał Chrisa Benoit i zdobył pas mistrzowski. Zapowiedział też, że na Starrcade chce się zmierzyć z Goldbergiem bo wg niego Bill zasługuje po odpadnięciu z turnieju na Title Shota. Dzień później na Nitro Hart miał wystąpić z Goldbergiem w teamie, lecz Bill nie za bardzo miał ochotę mieć takiego partnera, więc wymówił się tym, że Bret ma już na tym Nitro walkę z Jeffem Jarrettem. Goldberg postanowił zakopać topór wojenny z Sidem i to jego poprosił by wystąpił z nim w teamie przeciwko Outsidersom. Vicious się zgodził. Dzięki temu że publiczność dopingująca Goldberga przelała sympatię również na niego, po tej walce zaliczył faceturn. Sama walka była ciekawa i efektowna, ostatecznie wygrali Outsidersi (Hall spinował Sida). Tydzień później na Nitro Scott w Single Matchu ponownie pokonał Viciousa, natomiast Goldberg zmierzył się z Kevinem Nashem. Większa część walki odbyła się jeszcze w drodze z szatni na ring, bo Bill został zaatakowany przez Halla, kiedy wychodził z szatni. Ostatecznie zwyciężył Goldberg wykorzystując to, że Nash został uderzony krzesłem przez Harta i wykonując na Kevinie Spear i Jackhammer. W mainevencie odbył się jeszcze Three Way Stell Cage Match pomiędzy Outsidersami, Benoit i Hartem oraz Sidem i Goldbergiem z sędzią specjalnym Rowdy Piperem. Wygrali Benoit i Hart po tym jak Benoit wykonał skok ze szczytu klatki na Halla i pinnując go.

6 grudnia na Nitro Goldberg w Lumberjack Matchu pokonał Jeffa Jarretta. Tym razem gitara nie poszła w ruch a Billowi w zwycięstwie dopomógł Hart uderzając Jarretta pasem mistrzowskim. Następnie na Thunder 9 grudnia Hart i Goldberg wystąpli razem w teamie i zdobyli World Tag Team Belts pokonując Creativ Control. Stracili jednak pasy już na Nitro 19 grudnia w matchu z Outsiders. Z winy Harta ktory dał się spinować Nashowi w momencie kiedy Goldberg wykonywał już na Hall’u Jackhammer.

Tak jak zostało wcześniej zapowiedziane Hart i Goldberg zmierzyli się ze sobą w walce o World Title 19 grudnia na Starrcade 99. W kulminacyjnym momencie starcia Rowdy Piper (jako sędzia) w momencie kiedy Hart usiłował założyć Billowi Sharpshooter, po prostu przerwał walkę i dał zwycięstwo Bretowi. Tytuł został zawieszony i na Nitro następnego dnia doszło do rewanżu. Tym razem pod koniec walki interweniowali Outsidersi i Goldberg został pobity kijami baseballowymi. Hart naturalnie nie tylko, że nie zaprotestował że Outsidersi wtrącają się do jego walki i “biją” jego niedoszłego kolegę z teamu, przeciwnie sam się do nich przyłączył i również uderzył Goldberga kijem baseballowym. Hart wygrał ten match i “zdobył” pas mistrzowski ale jego zwycięstwo w tej walce to sprawa dyskusyjna, gdyż po interwencji Outsidersów, na ring wbiegł Piper i położył się na Goldbergu chcąc go obronić przed ciosami kijów baseballowych i w tym momencie sędzia odklepał koniec walki. Po tej walce Bret Hart, Scott Hall, Kevin Nash i Jeff Jarrett utworzyli na nowo nWo.

Na Thunder 23 grudnia Goldberg pobił w szatni Halla i Nasha, w mainevencie Hart walczył z Benoit, kiedy Bill pojawił się na ringu, Hart uciekł przed nim z hali i odjechał swoim samochodem. Wściekły Goldberg gołymi rękami powybijał szyby w stojącej na parkingu limuzynie. nWo przetrwało tylko kilka tygodni, gdyż Hart wkrótce ze względu na zły stan zdrowia (obwinia się o to Goldberga i jego Superkick na Harcie), musiał opuścić WCW. Od stycznia 2000 roku nie stoczył już żadnej walki.
Goldberg również miał kilkumiesięczną przerwę we wrestlingu. W tym czasie mówiło się nawet, że może się pojawić w WWF, ale powrócił jednak do WCW. W tym czasie sytuacja w WCW bardzo się zmieniła, od kwietnia 2000 roku nadeszła “era Bischoffa i Russo”. Podzielili oni WCW na dwie frakcje: New Blood - głównie wrestlerów młodych, którzy nie zdąrzyli jeszcze osiągnąć większych sukcesów, oraz Milliners Club - największe gwiazdy WCW. New Blood była z zalożenia grupą hellową, a Millioners Club mieli grać rolę “tych dobrych”.

W maju 2000 roku stało się jasne, że powrót Goldberga jest już raczej przesądzony, gdyż Tank Abott zaczął wysylać sygnały pod adresem Billa, parodiując jego sposób wychodzenia na ring, wychodząc przy jego muzyce a nawet przybierając ksywkę: Tankberg.

Goldberg powrócił 29 maja na Nitro w Salt Lake City, tydzień później na Nitro w Atlancie (tym razem w mniejszej hali Philips Arena) Bill w pokazowym matchu pokonał Tanka Abotta. Jednocześnie wydawało się, że Goldberg wstąpi do Millioners Club bo pomagał Nashowi i wszedł w konflikt z Bischoffem i z Russo.

11 czerwca na The Great American Bash 2000 w walce o World Title Kevin Nash zmierzył się z Jeffem Jarrettem. Pasa bronił Jarrett, który należał do New Blood i był “pupilem” Bischoffa i Russo. Bill doskonale pamiętając komu zawdzięcza swoją ostatnią porażkę, przyszedł w finale walki na ring i wykonał na Nashu spear co wystarczyło żeby Jarrett uzyskał na nim pinnfall. Tym samym Goldberg wstąpił do New Blood i stał się hellem.

Kevin Nash zmierzył się z Goldbergiem już następnego dnia na Nitro. Match zakończył się wynikiem No Contest - Bill uderzył Kevina krzesłem - bardzo dotkliwie bo Nash nie był już w stanie kontynuować walki.

26 czerwca odbył się 4 Way Dance Match o World Title pomiędzy Scottem Steinerem, Kevinem Nashem, Jeffem Jarrettem a Goldbergiem. Bill pobił Kevina kiedy ten był jeszcze w szatni i przez większą część walki był to właściwie handicap match: Jarrett i Goldberg vs Scott Steiner. Walka zakończyła się zwycięstwem Jarretta, kiedy Nash pojawił się w końcu na ringu, Bill wykonał na nim superkick i pozwolił “koledze” Jeffowi go spinować. Kevin zrewanżował się Goldbergowi w pewnym stopniu na następnym Nitro wygrywając walkę Battle Royal, dość nietypową bo najpierw na ring wszedł Nash, potem kolejno 13 wrestlerów (głównie z New Blood), na koniec dołączył Goldberg. Nash powyrzucał z ringu większość rywali, inni sami się wyeliminowali, a na końcu udalo mu się przez przypadek wyrzucić z ringu Goldberga i wygrać walkę.

9 lipca na Bash at the Beach 2000 Nash i Goldberg zmierzyli się we właściwej walce, a jej stawką był kontrakt Scotta Halla w WCW. Kevinowi pomagał Scott Steiner, jednak to właśnie dzięki niemu Nash pogrzebał kontrakt Halla, bo zamiast pomóc Nashowi, zdradził go i zaatakował pomagając tym wygrać Goldbergowi. Również na tym PPV Jeff Jarrett stracił pas a nowym mistrzem został Booker T.

Po Bash at the Beach 2000 sztywny podział na New Blood i Millioners Club został rozbity i od tej pory każdy walczył z każdym. Następnego dnia na Nitro odbył się 4 Way Dance Match, którego stawką był title shot na następnym PPV - New Blood Rising. Zmierzyli się: Kanyon vs Scott Steiner vs Jarrett vs Goldberg. Bill wykonał na Kanyonie spear i Jackhammer i pobił się ze Scottem Steinerem o to kto ma go spinować, zamieszanie sprytnie wykorzystał Jarrett przypiął Kanyona i wygrał walkę. Tydzień później 17 lipca Goldberg spotkał się ze Scottem Steinerem w Single Matchu. Pojedynek jednak został przerwany przez Kevina Nasha który wykonał na Billu i na Scott’cie Powerbomb.

W trakcie Monday Nitro 24 lipca Bill Goldberg wyzwał do walki Bookera T. Co ciekawe zmierzyli się ze sobą na tym Nitro dwa razy. W pierwszym starciu Goldberg tak zdominował Bookera, że ten nie wyprowadził chyba nawet jednego ciosu, aż w końcu nie był w stanie podjąć dalszej walki. Walka została przerwana, komisarz WCW The Cat ogłosił zwycięstwo Goldberga, ale niestety pas mistrzowski został przy Bookerze. Booker T. koniecznie chciał rewanżu w mainevencie doszło do drugiego starcia, w czasie którego nieudany atak na Billa przeprowadził Jarrett (uderzył Goldberga krzesłem czym go tylko rozwścieczył i otrzymał potężnego speara). Całe zamieszanie wykorzystał Booker, któremu udało się złapać Billa na swój “Bookend” i przypadkiem uzyskać pinfall. Po chwili wściekły Goldberg wykonał na Bookerze spear i Jackhammer i pobił ochronę, która wbiegła na ring.

13 sierpnia na New Blood Rising Booker T obronił tytuł pokonując Jarretta, natomiast Goldberg zmierzył się ze Scottem Steinerem i z Kevinem Nashem we 3 Way Dance Matchu. Bill miał przed walką mały wypadek i pojawił się na ringu z obandażowanym brzuchem. W momencie kiedy, Nash próbował wykonać na nim Jacknife Powerbomb wyrwał mu się i poszedł do szatni, gdyż kontuzja nie pozwalała mu kontynuować walki. Russo kazał Goldbergowi wracać na ring, jednak ujrzał tylko wyprostowany środkowy palec Billa. Walkę wygrał Kevin Nash wykonując na Steinerze Powerbomb. Po New Blood Rising Goldberg rozpoczął konflikt z Russo i na powrót stał się face’m.

14 sierpnia na Nitro Bill zaczął nowy feud ze Scottem Steinerem wykonując Jackhammer na jego dziewczynie Madayah. Doprowadziło to do ich walki na Fall Brawl 2000. W między czasie Booker T. stracił tytuł na rzecz Nasha (Nitro 28 sierpień, sędziował Jarrett).

4 września Goldberg wziął udział w walce War Games 2000 w Triple Cage Matchu. Żeby wygrać należało wyjść z klatki z pasem mistrzowskim, a ten był zawieszony nad trzecią, najwyższą klatką (podobnie jak w filmie Ready to Rumble-Kibice do dzieła). W walce wzieli udział: Team Russo: Russo, J.Jarrett, S.Steiner, Nash(c) vs Team WCW: Kronik, Sting, Booker T., Goldberg. Pojedynek rozpoczeli Jarrett i Sting a co 2 minuty do walki dołączał kolejny wrestler. Goldberg został pobity kijami baseballowymi i przypięty kajdankami do lin, uwolnił się jednak w chwili kiedy Kevin Nash chciał opuścić ring z pasem mistrzowskim. Unieszkodliwił Nasha i jego kolegów i pewny zwycięstwa udał się z pasem mistrzowskim w kierunku drzwi klatki. Został jednak uderzony drzwiami klatki przez Breta Harta (który przyszedł z publiczności), co wykorzystał S. Steiner uderzając Goldberga kijem baseballowym, następnie oddał pas mistrzowski Nashowi, który opuścił z nim klatkę i obronił tytuł. Kulminacją feudu ze Scottem Steinerem była walka na Fall Brawl 2000 (17 września). Steiner wygrał ten pojedynek (czym zapewne będzie się chwalił do końca swojej kariery) uderzając Goldberga w głowę kijem baseballowym.

Russo chciał zmusić Billa do odejścia z WCW, ale Goldberg pojawił się na Nitro 25 września, i pokonał w Cage Matchu Scotta Steinera. (Walka bez udziału sędziego, wygrywa ten kto pierwszy opuści klatkę)

Na Monday Nitro 2 października Russo postawił Goldbergowi warunek - jeśli przegra choć jedną walkę odchodzi z WCW, nie dostanie title shota dopóki znów nie wygra 173 walk bez porażki… W odpowiedzi Bill jeszcze na tej samej gali pokonał Menga i Harris Brothers.

25 października na Thunder Goldberg wziął udział w 6 Man Tag Team Matchu, w teamie ze Stingiem i Bookerem T przeciwko Jarrettowi i Kronik. W tym matchu doszło do bardzo groźnie wyglądającej sytuacji; Bill wykonując speara z pełnym impetem uderzył głową w metalowy słupek narożnika. Całą walkę wygrał Sting pinnując Jarretta.

29 października na Halloween Havoc 2000 Goldberg w handicap matchu pokonał Kronik. Pomiędzy HH a Mayhem Bill “nabijał punkty” w swoim drugim winning streaku, zaliczając kolejne zwycięstwa m.in. z:Bigelowem, Reno, The Franchise. Zaczął też feudować z Lexem Lugerem. Do ich walki doszło na Mayhem 2000 (26 listopada). Goldberg wygrał poprzez DQ ponieważ Luger został zdyskwalifikowany za zaslonięcie się sędzią w momencie kiedy Goldberg wykonywał na nim spear.

W grudniu 2000 roku w WCW pojawił się “Sarge” DeWayne Bruce - były trener Goldberga. Razem z Billem zaangażował się w konflikt z Lugerem (który nadal był kontynuowany).

17 grudnia na Starrcade 2000 w No DQ Matchu Goldberg czysto pokonał Lugera. Dla Lexa jednak było wciąż mało, bo na następnym PPV znów chciał się zmierzyć z Goldbergiem. Tym razem w tag team matchu: Lex Luger & Buff Bugwell vs “Sarge” & Goldberg.
Sin 2001 (14 stycznia) pierwsze PPV WCW w nowym stuleciu, było zarazem niestety ostatnim PPV Goldberga w WCW. Bill został spinowany przez Lugera (W walce teamowej : Totally Buff vs Dwayne Bruce & Goldberg), po tym jak dostał gazem łzawiącym po oczach od jakiegoś “kibica”. Po tej walce Bill Goldberg opuścił WCW, które dwa miesiące później, jak wszyscy wiemy zakończyło

Stajnie

The New Blood (WCW, 2000): Vince Russo, Eric Bischoff, Jeff Jarret, Billy Kidman, Shane Douglas, Ernest Miller, Mike Awesome, Kanyon, Sid Vicious, Bret Hart, Chris Candido, Crowbar, David Flair, Daphney, Kimberly, Chuck Palumbo, Shawn Stasiak, Vampiro, Big Vito, Johnny The Bull, Bryan Adams, Bryan Clark, Buff Bagwell, Bam Bam Bigelow, Disco Inferno, Juventud Guerrera, Horace Hogan, Mark Jindrak, Konnan, Rey Misterio Jr; Sean O'Haire, Reno, Mike Sanders, Scott Steiner, Vampiro, The Wall

Tag Teamy

- (WCW): Bret Hart

Tytuly

WWE: World Heavyweight Title

WCW: World Heavyweight Champion, United States Heavyweight Champion [2], Tag Team Champion, 9-Man Battle Royal Winner [1998], "Triple Crown" Champion

Nagrody

Attitude Award - Najgorsza walka roku [2004] (z Brockiem Lesnarem na Wrestlemanii)

PWI - Rookie of the Year [1998]

PWI - Inspirational Wrestler of the Year [1998]

RSPW - Most Overrated Wrestler [2000]


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001/3 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)