Forum WrestlingPbf Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Shane Douglas Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Boogeyman1996
NowyDołączył: 06 Cze 2009
Posty: 85 Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Kutno

PostWysłany: Czw 20:00, 11 Cze 2009 Powrót do góry

Troy Shane Martin (ur. 21 listopada 1964 roku), to amerykański wrestler, znany głownie jako Shane Douglas. Występował m.in w Extreme Championship Wrestling i World Championship Wrestling, gdzie perfekcyjnie odgrywał rolę heela.
Martin rozpoczął swoją przygodę z wrestlingiem, trenując pod okiem Dominica DeNucci w Pittsburghu. W swoim pierwszym gimmicku jako Troy Orndorff, grał rolę storyline'owego kuzyna Paula Orndorff'a. W 1986 roku, Martin stoczył walkę z Randym Savagem na gali WWF Superstars Of Wrestling, pod swoim prawdziwym nazwiskiem a na pierwszym z epizdodów Wrestling Challenge, zmierzył się z Paulem Orndorff'em. Niedługo po swoich występach w WWF, Troy trafił do Universal Wrestling Federation, gdzie odgrywał rolę face'a, już jako Shane Douglas. Jego nowy gimmick został wymyślony przez "Hot Stuff" Eddie Gilberta i Missy Hyatt. Wkrótce po tym, Douglas pokonał Gilberta i zdobył swój pierwszy w karierze pas - UWF World Television Championship, co miało miejsce 3 sierpnia 1987 roku. Po niespełna miesiącu, Shane stracił tytuł na rzecz Terry'ego Taylora. Zdobycie swojego pierwsze pasa nie pomogło mu jednak przeskoczyć z mid-cardu do main eventu, przez co opuścił federacje i przeniósł sie do National Wrestling Alliance.
Po podpisaniu kontraktu z NWA (późniejsze WCW), Troy dalej używał gimmicku Shane Douglas. Został on wrzucony do tag teamu The Dynamic Dudes, gdzie wraz z Johnnym Ace, odgrywał gimmick skateboardera. Fani nie kupywali jednak ich gimmicku, ale ówczesny manager The Midnight Express, Jim Cornette, dostrzegł talent Douglasa i zdecydował się pomóc jego teamowi. Podczas walki The Dynamic Dudes z The Midnight Express, neutralny dla obu drużyn, Cornette zrobił turna na Dynamic Dudes co doprowadziło do feudu obu teamów. Tag Team Douglasa został jednym z największych babyfacowych tagów w NWA, jednak to Midnight Express stali sie bardziej popularni. The Dynamic Dudes rozpadło sie w 1990 roku, z powodu częstszych walk Ace w All Japan Pro Wrestling i mniejszego zaangażowania dla NWA. Douglas niedługo po tym opuścił federacje i przeniósł sie na scenę niezależną, wkrótce jednak podpisał kontrakt z World Wrestling Federation. W 1991 roku, Shane pojawił się w Royal Rumble Matchu i spędził w ringu aż 27 minut.
Douglas powrócił do WCW w 1992 roku i został wrzucony do tagu z Ricky Steamboatem, z którym później wygrał WCW World Tag Team Titles od Dustina Rhodesa i Barrego Windhama. Następnie, Steamboat i Douglas mieli długi feud z The Hollywood Blondes. Występowali w takich samych strojach i maskach, nazywając siebie Dos Hombres. Pasy stracili 11 marca 1993 roku, po czym Shane Douglas przeniósł się do Extreme Championship Wrestling.
Shane Douglas debiutował w ECW jako face w tagu z Tommym Dreamerem. Podczas ich walki z Kevinem Sullivanem i Tazmaniaciem, Douglas odwrócił się od swoje partnera, obwiniając go o porażke. Shane przeszedł heelturna, co jak wiadomo było powodem jego sukcesu w ECW. Na The Night The Line Was Crossed, Douglas stoczył świetny 3 Way Dance z Terrym Funkiem i Sabu, który zakończył się się 1-godzinnym drawem.
Po wygraniu turnieju o NWA World Heavyweight Title w 1994 roku, Shane Douglas rozpoczął "Era Extreme" w ECW. Wygłosił słynny speach, w którym mówił o tym, że nie chce być mistrzem "umarłej federacji" i wyrzucił pas. Następnie zadeklarował, że chce dostać Eastern Championship Wrestling Title, nazywając ten pas prawdziwym tytułem. Po całym zajściu postanowiono, że nazwa federacji zostanie zmieniona z Eastern Championship Wrestling na Extreme Championship Wrestling, bowiem zachowanie nowego mistrza zostało uznane za "extreme".
Douglas stawał się coraz bardziej bezczelny i arogancki, przez co bookerzy postanowili nadać mu przydomek The Franchise. Wkrótce, Shane Douglas założył heelową stajnie - Triple Threat, w której skład wchodziła jego osoba, Dean Malenko i Chris Benoit a on sam rozpoczął feud z Sandmanem. Niedługo potem Douglas w dość kontrowersyjny sposób stracił swój pas i postanowił opuścić federacje. Wrestlerem natychmiast zainteresowało się WWF.
Po powrocie do WWF, wrestler dostał ringname Dean Douglas i gimmick nauczyciela. Był częścią debilnych segmentów, w których analizował walki i uczył fanów trudnych słów, pisząc je na tablicy. Dean rozpoczął feud z Razorem Ramonem poczym dostał w prezencie od Gorilli Monsoona, Intercontinental Title, które stracił kilkanaście minut później w walce z Razorem Ramonem. Douglas ostatni raz pojawił się w TV, podczas segmentu z Ahmedem Johnsonem, w którym przedstawił mu przebranego za Rica Flaira, przeciwnika, którym okazał sie Buddy Landel.
W styczniu 1996 roku na gali House Party, Shane Douglas oficjalnie powrócił do federacji. Rozpoczął feud z Cactus Jackiem, który przygotowywał się do opuszczenia federacji, w międzyczasie walcząc z Ravenem o jego ECW Heavyweight Title. Wczesniej Kimona Wanaleya, druga diva Ravena, przylaczyla sie do Franchisa, ktory to przed ich walka o tytul oznajmil, ze wyjawi ona "prawde". Dotyczyla ona lesbijskiej orientajci Kimony i Beul'i ktore pocalowaly sie w ringu przed walka. Gdy Cactus opuścił federacje a Douglasowi nie udało się pokonać Ravena, rozpoczął on feud z 2 Cold Scorpio, od którego później wygrał ECW Tv Title. Stracił je jednak niedługo później w walce z Pitbullem #2. Shane ponownie wygrał Tv Title, pokonując Chrisa Jericho, 2 Cold Scorpia i Pitbulla #2 w fantastycznym 4-Way Dance Matchu, w którym Francine przyłączyła się do Franchise'a, robiąc turna na The Pitbulls.

Douglas i Francine prowadzili feud z Pitbullem #2 przez resztę roku, pod którego koniec zreformowali Triple Threat, składające się z Shane'a, Chrisa Candido i "Primetime" Briana Lee. Gdy ten ostatni opuścił ECW, w jego miejsce wskoczył Bam Bam Bigelow, który niedługo potem odwrócił się od Douglasa i razem z Tazem rozpoczął walkę przeciwko Triple Threat. Douglas trzymał Tv Title przez rok, aż w końcu został pokonany przez Taza na Wrestlepaloozie. Shane pozostawił Tv Title i zainteresował się pasem wagi ciężkiem, który był w posiadaniu Terry'ego Funka. Na Hardcore Heaven, gdy Sabu był nowym mistrzem ECW, Shane pokonał go i Funka w 3-Way Dance Matchu. W listopadzie 1997, Shane Douglas stracił pas dla Bam Bam Bigelowa, jednak 15 dni później na November To Remember, odzyskał go i trzymał aż do stycznia 1999, gdy został pokonany przez Taza, z którym prowadził feud przez cały rok 1998
Spory z Paulem Heymanem doprowadziły do opuszczenia ECW, przez Douglasa. Od razu po przyjściu do WCW, Douglas rozpoczął feud z Riciem Flairem, na którego cały czas najeżdżał w wywiadach w ECW, nazywając go "Dick Flair". Szybko została sformowana nowa stajnia o nazwie Revolution, która składała się Douglasa, który był jej liderem, Saturna, Malenko, Benoita i Asya'i. Niedługo potem, Benoit i Malenko postanowili walczyć w singlu a grupa przestałą się pojawiać na galach. Shane dołączył do New Blood, stajni która feudowała z Millinaires Club. Wkrótce, Shane zdobył z Buffem Bagwellem, pasy tagów, pas Hardcore i U.S. U jego boku zaczęła się też pojawiać Torrie Wilson, przez co Douglas wdarł się w feud z Kidmanem.
Po upadku WCW i ECW w 2001 roku, Douglas pojawił się w nowo-utworzonej, hardcorowej federacji - XPW a później także w WWA. W wyniku anglu z rozwodem Blackow, wspomogl Lizzy Borden w przejeciu wladzy nad fedem i przeniesiem dzialalnosci na east coast do Philadelphi.
W 2003 roku, Martin podpisał kontrakt z TNA i z miejsca rozpoczął feud z Ravenem a potem dołączył także do heelowej grupy - The New Church . Gdy zakończył sie jego feud z Ravenem. Debiutowal w czasie Triple Threat Matchu - Jarret vs AJ Styles vs Raven o NWA World Heavywieght title, poprzez wywlecznie Ravena z TNA Asylum. Feud Ravena z Douglasem zakończył się wygranym przez Douglasa, pierwszym w historii TNA - Hair vs Hair matchu. Wktótce Douglas opuścił New Church i zaczął poszukiwania "The New Franchise" dla jego nowej kobiety - Tracy. Zdecydował, że nowym Franchise, będzie Michael Shane, którego wziął pod swoje skrzydło aż po początek 2004 roku. Gdy tag team Michaela Shane'a i Douglasa rozpadł się, wrestler zawiesił swoją ringową karierę. Został komentatorem i interviewerem a potem rozpoczął pracę jako Road Agent.
W 2005, Martin zaczął promocję ECW Reunion Show - Hardcore Homecoming. 10 lipca, na inauguracje, Douglas przegrał No Rope Barbed Wire 3-Way Dance z Sabu i Terry Funkiem. Show przybrało formę "Reunion Tour". We wrześniu odbyły się 2 gale. Na pierwszej, Shane wygrał 3-Way Dance z Jerrym Lynnem i Sabu a na drugiej pokonał on Pitbulla #1. 5 Listopada odbyła się ostatnia z gal Hardcore Homecoming, na której Douglas przegrał Dog-Collar Match z Pitbullem #1. Po tej gali, Douglas zniknął z ekranów TNA, by móc dojść do siebie po nadużyciu środków przeciwbólowych.
18 maja, Douglas powrócił do TNA, na gali iMPACT!, pojawiając się na "entrance ramp" podczas gdy Andy Douglas pomagał swojemu tag partnerowi - Chase'owi Stevensowi po brutalnym squashu po walce z Samoa Joe. Shane zaczął trenować The Naturals i stał się ich managerem. Nazwał ich "The Newly Franchised Naturals"
21 grudnia 2006 roku na gali iMPACT po przegranym przez The Naturals, Tables Matchu, Douglas odwrócił się od nich, mówiąc - "The Experiment Is Over" . Niedługo później, gdy na jednej z gal, Chase Stevens walczył w żółto-czarnych spodenkach, Douglas skonfrontował sie z nim. Od tamtej pory, Douglas nie pojawił się w TNA. Jego kontrakt wygasł 10 października 2007 i opuścił on TNA.

Stajnie

Triple Threat (ECW, 1997-1999): Chris Candido, Bam Bam Bigelow, Francine, Chris Benoit, Dean Malenko, Tammy Sytch, Rick Rude, Brian Lee

Triple Threat (USA Pro Wrestling, 2003): Chris Candido, Bam Bam Bigelow

Triple Threat (WCW, 2000): Chris Candido, Bam Bam Bigelow

The New Blood (WCW, 2000): Vince Russo, Eric Bischoff, Jeff Jarret, Billy Kidman, Ernest Miller, Mike Awesome, Kanyon, Sid Vicious, Bret Hart, Chris Candido, Crowbar, David Flair, Daphney, Kimberly, Chuck Palumbo, Shawn Stasiak, Vampiro, Big Vito, Johnny The Bull, Bill Goldberg, Bryan Adams, Bryan Clark, Buff Bagwell, Bam Bam Bigelow, Disco Inferno, Juventud Guerrera, Horace Hogan, Mark Jindrak, Konnan, Rey Misterio Jr; Sean O'Haire, Reno, Mike Sanders, Scott Steiner, Vampiro, The Wall

Upstarts (WCW, 1999): Buff Bawell, Chris Benoit, Dean Malenko, Perry Saturn

The Revolution (WCW, 1999): Dean Malenko, Chris Benoit, Perry Saturn, Asya, The Wall

The New Church (NWA, 2003-2004): Slash, "Prime Time" Brian Lee, Father James Mitchell, Sinn, Vampiro

New Franchise (NWA, 2003): Michael Shane, Tracy Brooks

Franchised Naturals (NWA, 2006): Chase Stevens, Andy Douglas

Tag Teamy

Dynamic Dudes (NWA): Johnny Ace

Dos Hombres (WCW): Ricky Steamboat

Young Guns (NWA): Ricky Steamboat

Dynamic Flyers (WCW): Ricky Steamboat

New Franchise (NWA): Michael Shane

- (WCW): Buff Bagwell

- (WCW): The Wall

- (Alabama): Lord Humongous

- (Tri-Cities): Mick Foley

Tytuly

WCW: United States Heavyweight Champion, Hardcore Champion, Tag Team Champion [2]

ECW: World Heavyweight Champion [2], World Television Champion [2]

WWF: Intercontinental Champion

NWA: World Heavyweight Title, East Heavyweight Title, ECW Heavyweight Title [2], World Tag Team Title, TNA Interviewer, TNA Road Agent, TNA Head of Talent Relations, TNA Xplosion Co-Hoster, TNA Manager

USWL: Unifed Heavyweight Title

PWX: Heavyweight Title

NAWA: Heavyweight Title, Battle Royal Winner [1999]

IWA: Heavyweight Title /Ohio Version/

XPW: Heavyweight Title

MLW: First-ever Heavyweight Title

BCW: Heavyweight Title

UWF: Television Title

Alabama: Continental Tag Team Title

NEW: Northeast Heavyweight Title [2]

USA Pro Wrestling: Heavyweight Title

PCW: Heavyweight Title

TCCW: Tri-Cities Tag Team Title

HH: HH Promoter

SWF: Heavyweight Title

NCW: UK Heavyweight Title

SWF: Heavyweight Title

Turnieje

IWA Heavyweight Title Tournament [1992]

WCW Tag Team Title One Night Tournament Winner [2000]

NWA World Heavyweight Title Tournament Winner [1994]

Nagrody

Declaration of Independents - Match of the Year [2005] vs Terry Funk vs Sabu


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001/3 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)